"Wspólne śpiewanie barki ze szkołą im. św. Jana Pawła II z Białorusi w Grodnie" - Aktualności - ZSCKU Radocza

"Wspólne śpiewanie barki ze szkołą im. św. Jana Pawła II z Białorusi w Grodnie"

"Wspólne śpiewanie barki ze szkołą im. św. Jana Pawła II z Białorusi w Grodnie"
Dnia 16.10.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu “ Zaśpiewajmy Barkę w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża”.
Wydarzenie było pierwszym  mini projektem założonego w tym dniu Międzynarodowego Klubu Szkół Średnich im. św. Jana Pawła II.
Warto podkreślić, że pierwsza na zaproszenie do wspólnego śpiewania  odpowiedziała Polska Społeczna Szkoła  im. św. Jana Pawła II,  z Grodna na Białorusi. Przed zaśpiewaniem Barki  zgromadzeni na sali gimnastycznej mogli usłyszeć, krótką informację  przekazaną przez panią  Annę Zagadaj, nauczycielkę z  polskiej szkoły na Białorusi oraz wypowiedzi niektórych uczniów tej szkoły. Uczniowie mimo wychowania poza Polską mówili piękną polszczyzną co jak dowiedzieliśmy się wcale nie jest takie oczywiste bo przecież młodzież   funkcjonuje tam  na co dzień  w języku białoruskim.
Na zdjęciu uczniowie Polskiej Społecznej szkoły im. św. Jana Pawła II w Grodnie