99 Urodziny Jana Pawła II - Aktualności - ZSCKU Radocza

99 Urodziny Jana Pawła II

99 Urodziny Jana Pawła II
99 Urodziny Jana Pawła II zgromadziły w wadowickiej bazylice tłumy czcicieli naszego Papieża.
Wśród nich wyróżniali się uczniowie szkół noszących imię Jana Pawła II, którzy przybyli z całej Polski ze sztandarami szkół, banerami, w różnokolorowych, regionalnych strojach.
Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, sekretarz Ojca Św., Jego bliski współpracownik, a nasz były Metropolita Krakowski, który w wygłoszonym słowie zachęcał młodych do podążania za Chrystusem, jak to czynił św. Jan Paweł II.
Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy jako współorganizator Zlotu Szkół był reprezentowany przez dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów, którzy włączyli się aktywnie w oprawę Liturgii – wykonując psalm, uczestnicząc w procesji z darami na ofiarowanie, w powitaniu Ks. Kardynała, w procesyjnym wyniesieniu flagi z insygniami papieskimi, symbolizującej rozpoczęcie obchodów setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.
Nasze urodzinowe świętowanie zostało ubogacone występami artystycznymi dzieci i młodzieży na wadowickim Rynku. Tradycyjnie już uczniowie z radoczańskiej szkoły przygotowali ucztę dla ciała w postaci pysznego Radoczańskiego jabłecznika, będącego produktem regionalnym, którym częstowali wraz z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wszystkich uczestników uroczystości.
Cały przebieg uroczystości zostanie przekazany Ojcu Św. Franciszkowi w formie krótkiego filmu wraz z zaproszeniem do Wadowic  na przyszłoroczne 100 urodziny Jana Pawła II.