Cały Świat śpiewa „ Barkę „ z uczniami Zespołu Szkół im. św . Jana Pawła II w Radoczy - Aktualności - ZSCKU Radocza

Cały Świat śpiewa „ Barkę „ z uczniami Zespołu Szkół im. św . Jana Pawła II w Radoczy.

Dnia 16.10.2021 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II zebrali się przedstawiciele  klas oraz wychowawcy klas pierwszych  aby uczcić rocznice wyboru na stolicę Piotrową patrona szkoły św. Jana Pawła II , w tym podniosłym dniu odbyło się uroczyste ślubowania uczniów Klas pierwszych, w którym wzięli udział przedstawiciele każdej klasy.  Spotkanie było również okazją do zaakcentowania Dnia Edukacji Narodowej, który był obchodzony w mijającym tygodniu.
Podczas akademii   został otwarty  Międzynarodowego Klub Szkół Średnich im. św Jana Pawła II . Angielska nazwa : International Club of High Schools Named After St. John Paul II.
Klub powstał z inicjatywy  uczniów szkoły ,  nauczycieli  języków obcych i religii przy merytorycznym  wsparciu  ks. Janusza Sołtysa,  proboszcza Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy.
Uczniowie klas II w ramach zajęć Szkolnego Klubu Lingwistów znaleźli w internecie ponad 50 szkół na różnych kontynentach , które noszą imię tego samego patrona co ich Szkoła. Ku ich zdumieniu  popiersie naszego wielkiego papieża stoi w niejednej szkole średniej w prawie w każdym państwie od  Ameryki po Nową Zelandię.
Misją Klubu jest szeroko pojęta międzynarodowa  współpraca na polu edukacyjnym, promowania nauczania św. Jana Pawła II oraz wsparcie dzieł misyjnych dotyczących budowy lub rozwoju szkół w najbiedniejszych zakątkach świata.