Radocza Students' TV Express - Aktualności - ZSCKU Radocza

Odkryj swój kierunek!
Przejdź do treści

Radocza Students' TV Express

ZSCKU Radocza
Opublikowany przez w aktualności ·
Prezentujemy nowy projekt do nauki języka angielskiego i nie tylko.
Uczniowie Szkolnego Klubu Lingwistów ZS CKU zachęceni wizytą interaktywnej telewizji internetowej ITV Wadowice oraz swoim wystąpieniem w amerykańskiej TV szkolnej Ridley High School, postanowili stworzyć własny anglojęzyczny serwis informacyjny skierowany głównie do partnerów zagranicznych.

Radocza Students' TV Express to nazwa wymyślona dla projektu, który ma być realizowany jako innowacyjne
uzupełnienie lekcji języka angielskiego w następnym roku szkolnym 2022/23.
Uczniowie raz w miesiącu opracują program informacyjny w języku angielskim, który następnie będzie przesyłany do zagranicznych szkół partnerskich. Z kolei uczniowie z zagranicy odpowiedzą kolegom i koleżankom z Radoczy swoim progrem informacyjnym. W ten sposób młodzież będzie wymieniała się wiadomościami szkolnymi, lokalnymi oraz minireportażami z kraju.
Projekt zakłada także współpracę z nauczycielami j. angielskiego z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, którzy zachęcą swoich uczniów do przygotowania krótkich filmów w j. angielskim zamieszczanych w programie informacyjnym RS TV Express.
Na dzień dzisiejszy jesteśmy po udanych próbach (na razie przed kamerką smartfona) stworzenia wersji podglądowej programu, którą zamierzamy rozwijać w najbliższej przyszłości.

W próbach prezentacji wiadomości w j. angielskim udział wzięli: Alicja Sordyl, Sandra Byrska, Ola Kantorska, Dagmara Ogiegło, Eryk Walas, Mateusz Płaczek, Zosia Kwarciak, Jowita Bednarska, Ania Tatar.
Opracowanie filmowe: Dominik Bartel
Pomoc techniczna: Kuba Kowalczyk
Opracowanie graficzne: Grzegorz Jurka.


ul. Dworska 8, 34-100 Radocza
(+48) 338234089
sekretariat@radocza.edu.pl
Wróć do spisu treści