XIX spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin Karola Wojtyły - Aktualności - ZSCKU Radocza

XIX spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin Karola Wojtyły

XIX spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin Karola Wojtyły
Wadowice, 18.05.2019r.
Uprzejmie informujemy, że tegoroczne spotkanie Szkół im. Jana Pawła II  w Wadowicach odbędzie się  w dniu urodzin naszego Patrona, a więc 18 maja 2019r. Uroczystość będzie miała charakter wspólnego dziękczynienia za pierwszą wizytę Jana Pawła II do Polski przed 40-laty.
To okazja, by po raz kolejny  uczcić  dzień urodzin Karola Wojtyły- Wielkiego Papieża Polaka, a tym samym przygotować się do przyszłorocznej jubileuszowej setnej rocznicy.
Sercem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach  o godz: 11.00.
Wstępnie podajemy ramowy plan spotkania:
  • 8.00-9.45- rejestracja grup oraz gości w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II  w Wadowicach, os. Pod Skarpą 10 / obok basenu „Delfin”/
  • 9.45 wymarsz zorganizowany grup  na Plac JP II / sąsiedztwo Muzeum Dom Rodzinny Karola Wojtyły/
  • wspomnienie I  pielgrzymki Papieża Polaka do Polski, do rodzinnego miasta  - występ artystyczny dzieci i młodzieży / scena przed Bazyliką/
  • 10.45- złożenie kwiatów i hołdu Ojcu Świętemu /  delegacje gości i uczestników spotkania/
  • 11.00- Msza Św.- przekazanie Prymatu przechodniego w Rodzinie Szkół JPII, nagranie filmu dla Papieża Franciszka, który będzie jednocześnie zaproszeniem dla Niego na 100 urodziny Karola Wojtyły
  • Po Mszy -  zaproszenie na urodzinowy tort i włączenie się w obchody Dni Wadowic

Informacje ogólne
  • w godzinach od 8.00-10.30 można skorzystać z półgodzinnego spaceru po Wadowicach z przewodnikiem / uzgodnienia z SP1 Wadowice tel. 33 8739920
  • udział sztandarów – dobrowolny
  • Zadaniem uczestników spotkania urodzinowego jest przygotowanie baneru z pozdrowieniem,  zaproszeniem dla Papieża Franciszka na przyjazd do Wadowic z okazji 100- nych urodzin Karola Wojtyły.
  • Organizatorzy  nagrają  krótki filmik  z uroczystości/ ujęcie z dronu – przy scenie, drugie z wnętrza bazyliki /, który wraz z zaproszeniem  delegacja władz  miasta zawiezie do Watykanu.

Odsyłamy Państwa na stronę internetową Urzędu Miasta Wadowic- Program Dni Wadowic, harmonogram imprez.
Prosimy o potwierdzenie Państwa udziału w Spotkaniu Urodzinowym -telefonicznie lub mailem do dnia 30-04-2019r. Dzwonić należy do sekretariatu Zespołu Szkół CKU w Radoczy (nr tel. 33 82 340 89, e-mail sekretariat@radocza.edu.pl).
Nasz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II, jako współorganizator Zlotu, pragnie się podzielić  radością z otwarcia Izby Pamięci  Patrona Szkoły. Gromadzimy w niej różne  pamiątki związane z Janem Pawłem II. Jeśli Państwo dysponujecie takimi i chcielibyście  się nimi podzielić, będziemy bardzo wdzięczni.  Przekazane rzeczy ubogacą nasze zbiory i będą udostępnione osobom odwiedzającym Izbę.
Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy: Szczęść Boże!
w imieniu organizatorów Zespół Szkół CKU w Radoczy