Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - Aktualności - ZSCKU Radocza

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo!
Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele!
Zakończenie roku szkolnego zawsze wyzwala pozytywne odczucia, ogarnia nas radość, że rozpoczynamy wspaniały czas wakacji. To też czas podsumowań i refleksji nad tym,  czy dobrze wypełniliśmy swój szkolny  obowiązek.
Obecne zakończenie roku szkolnego jest inne niż dotychczas, ale jak zawsze mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie, których zasypywaliśmy pracami domowymi, kartkówkami, dziesiątkami wypracowań i setkami zadań, doczekali się zasłużonego wypoczynku, ale też musimy to jasno powiedzieć: zdobyli nowe umiejętności. I dzisiaj z całą pewnością wszyscy wiedzą więcej, niż we wrześniu 2019 roku. Wszyscy uczyliśmy się siebie nawzajem, stając w obliczu różnych problemów (zwłaszcza w okresie zdalnego nauczania).
W sposób szczególny oczy nasze kierują się ku absolwentom klasy III BKM. Trzy lata temu po raz pierwszy zabrzmiał dla Was głos dzwonka tej szkoły. To w tej szkole wszyscy zostaliście pasowani na uczniów. Dziś nastał dla Was czas rozstania. Życzymy, abyście w dorosłym życiu odnaleźli miejsce dla siebie, odnaleźli nowych, równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół. Przez 3 lata byliście blisko nas, a teraz odchodzicie w nową – na razie – nieznaną przestrzeń przyszłości.
Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego. Dlatego życzymy, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego życia było jak najlepsze, byście się nie zawiedli na ludziach, żebyście się spotykali ze sprawiedliwością i serdecznością. Pamiętajcie zawsze o słowach naszego Patrona
św. Jana Pawła II, które wielokrotnie słyszeliście przy różnych okazjach w naszej szkole: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”.
Wszystkim Państwu i Uczniom raz jeszcze za wszystko dziękuję.
Mając na uwadze ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-COV-2, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły informuję, że od dnia 26 czerwca 2020 roku (tj. piątek), uczniowie klas III BKM będą mieli możliwość odbioru świadectw wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z sekretariatem szkoły (tel. 33/82-340-89 w godz. od 7.00 – 13.00).
Świadectwa będą wydawane indywidualnie zgodnie z harmonogramem  z zachowaniem następujących zasad:
1.     Zasady bezpieczeństwa.
a)     uczeń powinien być zdrowy,
b)     uczeń powinien być zaopatrzony w maskę zasłaniającą usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe,
c)     w budynku szkoły może przebywać tylko jeden uczeń.
2.     Zasady organizacyjne
a)    uczeń zgłasza się osobiście po ustaleniu z pracownikiem sekretariatu godziny odbioru dokumentów z dowodem osobistym,
b)     uczeń powinien być zaopatrzony we własny długopis,
c)     uczniowie zalegający z książkami do biblioteki proszeni są o dostarczenie książek zapakowanych w paczkę opisaną imieniem i nazwiskiem oraz tytułami zwracanych książek.
Bardzo proszę o uszanowanie wprowadzonych zasad, dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za utrudnienia.
Wszelkie pytania proszę kierować przez e-dziennik lub dzwonić do sekretariatu szkoły na numer 33/82- 340- 89. W sprawach nagłych i bardzo  pilnych proszę o kontakt ze szkołą drogą elektroniczną sekretariat@radocza.edu.pl  lub bezpośrednio z Dyrektorem Zespołu Szkół – tel.: 535-612-185.
Główne komunikaty przekazywać będziemy na naszej stronie internetowej:  www.radocza.edu.pl
Z całego serca dziękuję Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za bardzo mądrą i odpowiedzialną postawę oraz podejmowane działania w tym trudnym czasie. Na trud codziennego życia niech Was i Wasze rodziny wspiera i otacza swoją opieką nasz Patron św. Jan Paweł II.
mgr Stanisław Gliwa
Dyrektor Zespołu Szkół