Nowa oferta edukacyjna Zespołu Szkół CKU w Radoczy - Aktualności - ZSCKU Radocza

Nowa oferta edukacyjna Zespołu Szkół CKU w Radoczy

Nowa oferta edukacyjna Zespołu Szkół CKU w Radoczy
Dnia 10 lutego 2021 roku z zastosowaniem reżimu sanitarnego, w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy miało miejsce  spotkanie programowe poszerzające ofertę edukacyjną szkoły z udziałem:
  • Pani Anny Szewczyk – Koordynatora Biura Projektów Edukacyjnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach,
  • Pani Ilony Kaczor - reprezentującej Biuro Projektów Edukacyjnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach,
  • Pana st. bryg. Pawła Kwarciaka - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach,
  • Pana mł. bryg. Jacka Kolbra - kierującego Wydziałem Operacyjno-Szkoleniowym w KP PSP w Wadowicach,
  • Pana st. kpt. Andrzeja Wojnowskiego - Dyżurnego Operacyjnego w KP PSP
w Wadowicach.
Zespół szkół reprezentowali: Pan Stanisław Gliwa - dyrektor Zespołu Szkół,
Pani Monika Smaza - wicedyrektor do spraw dydaktycznych, Pan Józef Jodłowski - kierownik warsztatów odpowiedzialny za szkolenie praktyczne, nauczyciele wychowania fizycznego Pani Joanna Galus i Pan Włodzimierz Mamoń.
Na spotkaniu wypracowano kierunki działania szkoły w związku z zamiarem  wzbogacenia przez dyrektora oferty edukacyjnej szkoły o Liceum Ogólnokształcące pożarniczo-medyczne z edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa.
Pan Komendant powiatowy PSP przekazał wiele cennych, merytorycznych uwag
i propozycji, które warunkują wsparcie przedsięwzięcia szkoły przez Komendę Powiatową PSP. Omawiano, między innymi przedmioty na poziomie rozszerzonym, których średnie brane są pod uwagę w kryterium rekrutacji na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej
i do szkół aspirantów PSP.
Ofertę edukacyjną będą uzupełniać specjalistyczne zajęcia z wychowania fizycznego, a także informacje ukazujące działania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Ratownictwa Medycznego.
Ustalono zacieśnienie współpracy i wypracowanie porozumienia pomiędzy Organem Prowadzącym, Komendą Powiatową PSP w Wadowicach i Zespołem Szkół z wdrożeniem uwag i propozycji przedstawicieli straży pożarnej oraz akceptacji Organu Prowadzącego.
Na zakończenie spotkania dyrektor podziękował przedstawicielom Organu prowadzącego oraz Komendantowi Powiatowemu PSP i osobom reprezentującym Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach za twórczą i merytoryczną dyskusję programową.  Zapewnił również w imieniu społeczności szkolnej, o wypraszaniu wszelkich łask za wstawiennictwem Patrona Szkoły św. Jana Pawła II oraz życzył, aby nad bezpieczeństwem ciężkiej i ofiarnej służby strażaków, zawsze czuwał ich Patron św. Florian.