Kierunki Kształcenia
Szkoła Branżowa I stopnia: Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych
Szkoła Branżowa I stopnia: Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych – umożliwia kształcenie szerokoprofilowe dające również uprawnienia do wykonywania zawodów: mechanik ciągników, mechanik samochodów ciężarowych, mechanik samochodów osobowych, mechanik silników spalinowych, operator maszyn ogrodniczych, operator maszyn rolniczych kierowca ciągnika rolniczego, operator wolnobieżnych pojazdów rolniczych i leśnych.
Umiejętności absolwenta:
  • obsługa pojazdów, narzędzi, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej
  • ocena stanu technicznego maszyn i urządzeń rolniczych
  • prowadzenie samochodów osobowych oraz ciągników
  • bezpłatne prawo jazdy kat. B i T

Kwalifikacje:
  • K1- ROL. 02.  Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie
Zatrudnienie:
  • w przedsiębiorstwach technicznej obsługi wsi i rolnictwa
  • w przedsiębiorstwach doradztwa technicznego
  • w zakładach naprawczych
  • w przedsiębiorstwach produkcji rolniczej
  • można prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług mechanizacyjnych, w tym własne gospodarstwo rolne
W ramach programu nauczania bezpłatne
prawo jazdy kategorii B i T!