ZSCKU Radocza

Odkryj swój kierunek!
Przejdź do treści
Zlot Szkół JP2

100-lecie urodzin Patrona w Zespole Szkół w Radoczy
 
 

W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko bardziej miał, aby poprzez wszystko co ma, co posiada umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich”
 
Jan Paweł II
 
 
Jan Paweł II – Papież - Wielki Autorytet – Nasz Patron dziś skończyłby 100 lat, a cała społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy do upamiętnienia tej rocznicy przygotowywała się już od dawna.
 
 
Rok temu uroczyście obchodzono Jubileusz 20-lecia nadania ZS CKU w Radoczy imienia św. Jana Pawła II połączony z otwarciem Izby Pamięci JP II oraz odrestaurowaniem zabytkowej kapliczki i przywróceniem jej na teren przyszkolny. Na tę uroczystość młodzież z klasy III TLP przygotowała wzruszającą  pantomimę o życiu Jana Pawła II, którą mogli obejrzeć także uczniowie szkoły podstawowej w Radoczy. Jubileusz był więc zwieńczeniem wspólnych działań propagujących nauczanie Patrona i szerzących Jego kult, a zarazem pięknym wstępem do świętowania 100-lecia Jego urodzin, a tutaj można obejrzeć film z tych uroczystości: https://radocza.edu.pl/blog/?jubileusz-20-lecia-nadania-zs-cku-w-radoczy-imienia--w--jana-paw-a-ii
 
 
By stale pogłębiać duchową więź z Patronem i trwać w obecnym - radosnym dziękczynieniu za Jego święte życie i wielki pontyfikat organizowane są cykliczne imprezy, m.in.  konkurs uczniów szkół podstawowych „Jan Paweł II - Przyjaciel i Mistrz Młodych”, Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II, udział w projekcie „Dar na 100-lecie urodzin JPII” czy współudział przy organizacji Zlotu Szkół im. JP II w Wadowicach.
 
 
W tym roku niestety ZLOT SZKÓŁ JPII nie mógł się odbyć, ale w ramach tego wydarzenia został ogłoszony konkurs dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli „Pocztówka z Wadowic z okazji 100. rocznicy urodzin Patrona" oraz dla młodzieży szkół ponadpodstawowych - wykonanie plakatu odnoszącego się do wybranego przesłania Ojca świętego.
 
 
Prace zostały ocenione 6 maja 2020 r. przez komisję konkursową, która spośród 100  nadesłanych  prac plastycznych wyłoniła 4 zwycięskie pocztówki.
 
 
Laureaci:
 • Amelia Niedziółka z Wadowic - lat 11 – I      Miejsce
 • Klaudia Wiktor z Wadowic - lat 5 - II Miejsce
 • Dominika Frączek z Wadowic - lat 6 - II      Miejsce
 • Filip Kruczek i Igor Kruczek  z Choczni- lat 10  - II miejsce
 
 
Wyróżnienia przyznano:
 • Marii Rak ze Skierniewic
 • Laurze Stańczyk z Choczni
 • Tymonowi Rzemieniec z Wadowic
 • Julii Jamróz z Wadowic
 • Julicie Pawlik z Kleczy Dolnej
 • Emilii Malczyk z Wadowic
 • Adamowi Kamińskiemu z Wadowic
 • Sandrze Wiercimak z Choczni
 
 
Wyróżnienia w konkursie plastycznym dla szkół ponadpodstawowych - kategoria plakat - „Przesłanie Ojca Św. Jana Pawła II” otrzymali: Grzegorz Jurka z Radoczy oraz Emilia Piętoń z Dąbrówki.
 
 
Gratulujemy i jak mówił Nasz Patron: Wszystkim Wam, drodzy moi przyjaciele, życzę takiego właśnie wzrastania (…) w mądrości i łasce…
 
Zapraszamy również do fotogalerii prac konkursowych – plakatów wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół CKU w Radoczy.
 
ul. Dworska 8, 34-100 Radocza
(+48) 338234089
sekretariat@radocza.edu.pl
Wróć do spisu treści