ZSCKU Radocza

Odkryj swój kierunek!
Przejdź do treści
Zlot Szkół JP2
Informacja o Zlocie Szkół im. Jana Pawła II
w Wadowicach 18 maja 2020

Uprzejmie informujemy, że tegoroczny Zlot Szkół noszących imię Jana Pawła II, odbędzie się w dniu 100. rocznicy urodzin naszego Patrona, a więc 18 maja 2020 r. w jego rodzinnym mieście - Wadowicach.

W tym roku ze względu na szczególny charakter uroczystości ZAPRASZAMY WSZYSTKIE SZKOŁY Z CAŁEJ POLSKI.
Uroczystość wypadnie w poniedziałek i będzie miała charakter wspólnego dziękczynienia za życie i Wielki Pontyfikat Papieża Polaka. Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Janusza Mastalskiego o godz.11.00 na Rynku. Poprzedzi ją przemarsz przybyłych na uroczystość reprezentacji szkół na wadowicki Rynek. Na czele pochodu pójdą poczty sztandarowe, a za nimi przedstawiciele szkół.
W związku z tym, jakże ważnym wydarzeniem, proponujemy, by uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli przygotowali „Pocztówkę z Wadowic z okazji 100. rocznicy urodzin Patrona". Prace należy wykonać dowolną techniką, w formacie A4. W przypadku grafiki komputerowej (np. fotomontaż) prace należy przesłać w postaci pliku cyfrowego o rozdzielczości 300 DPI w formacie graficznym .pdf, .jpeg, .tiff. Do każdej pracy dołączamy pisemną zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na publikację wraz podaniem danych autora (załącznik do niniejszej informacji).
Młodzież szkół ponadpodstawowych prosimy o wykonanie plakatu odnoszącego się do wybranego przesłania Ojca świętego (wybrany przez młodzież cytat umieszczamy na plakacie w j. polskim i angielskim). Technika dowolna, praca nieprzestrzenna o wymiarach 70 x 100 cm. W przypadku grafiki komputerowej (np. fotomontaż) prace należy przesłać w postaci pliku cyfrowego o rozdzielczości 300 DPI w formacie graficznym .pdf, .jpeg, .tiff. Do każdej pracy dołączamy pisemną zgodę na warunki określone w załączniku.
Prace wysyłamy do końca kwietnia 2020 r. na adres: Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy, ul. Dworska 8, 34-100 Wadowice.
Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze nagrodzone podczas Zlotu oraz wydrukowane jako pamiątka bądź zaprezentowane mieszkańcom i gościom w formie wystawy.
Jak co roku, w oczekiwaniu na Eucharystię, wysłuchamy koncertu. W czasie Mszy św. zostanie przekazany prymat szkole, która od wielu lat angażuje się w przygotowanie Zlotu.
Prosimy o potwierdzenie Państwa udziału w Zlocie - telefonicznie lub e-mailem do dnia 10.05.2020 r.
Dzwonić należy do sekretariatu naszego Zespołu Szkół CKU w Radoczy (tel. 33 823 40 89, e-mail: sekretariat@radocza.edu.pl).
Miejsce zbiórki i rejestracja grup w dniu Zlotu: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II, os. Pod Skarpą (koło Pływalni „Delfin") do godz. 8.15.
Wymarsz w stronę Bazyliki - godz.8.30.
Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy: Szczęść Boże!

ul. Dworska 8, 34-100 Radocza
(+48) 338234089
sekretariat@radocza.edu.pl
Wróć do spisu treści